Изображение Як повернути пенсійний збір при купівлі житла?

При придбанні будинку, квартири або будь-якого іншого нерухомого майна, крім його основної вартості, Ви також в обов’язковому порядку оплачуєте збір на пенсійне страхування , який становить 1% від вартості нерухомості, що купується, зазначеної в офіційному договорі купівлі-продажу.

Є ряд випадків, при яких за законом збір на обов’язкове пенсійне страхування не оплачується (п.15-1 порядок № 1740):

– державна організація купує нерухомість за бюджетні гроші;

– нерухомість купує підприємство (організація), власником якої є особа, яка має іноземне громадянство;

– фізична особа купує нерухомість вперше в своєму житті.

Що вважається нерухомим майном?

У Податковому кодексі України можна ознайомитися з повним переліком об’єктів і необоротних активів 3-ї групи, які можна віднести до нерухомого майна. Найбільш часто зустрічаються – це житлові будинки, квартири, дачі, садові ділянки і гаражі, а також приміщення, розташовані в постійно розташованій будівлі .

Чому пенсійний збір первинно платять все?

Оплачувати пенсійний збір зобов’язані всі громадяни України, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Необхідно розуміти, що нотаріально завірити договір купівлі-продажу нерухомості можна тільки в тому випадку, коли у Вас на руках є чек (квитанція) про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Нотаріус не має права завірити угоду без здійснення даної операції.

Тобто, навіть якщо Ви купуєте нерухомість вперше, вам необхідно спочатку за законом сплатити збір, і тільки після нотаріального оформлення угоди купівлі-продажу, піднімати питання про повернення сплаченої суми.

Термін давності

Чинне законодавство не обумовлює терміни , протягом яких можна звертатися до територіального відділення Пенсійного фонду із заявою про повернення коштів, що пішли на погашення пенсійного збору.

Порядок повернення збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при придбанні нерухомості

Після оплати обов’язкового пенсійного збору, нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу та внесення даних до державного реєстру, особа офіційно вважається власником нерухомого майна.

Якщо це перша покупка житла (раніше не брали участь в приватизації, не приймали об’єкт нерухомості в дар) , то для повернення пенсійного збору необхідно звернутися із заявою до територіального управління Пенсійного фонду. Заява повинна містити детальну інформацію про покупку, посилання на конкретні закони, що регулюють це питання. Крім цього прикладаються договір купівлі-продажу, квитанція про сплату пенсійного збору, виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджує, що дане майно було першим придбанням даної особи.

Найчастіше протягом місяця Ви отримаєте відповідь з відмовою про повернення витраченої суми. Тоді вже варто подавати позов до адміністративного суду і звертатися за допомогою до юриста .

Подача позову в адміністративний суд

Як показує практика, найчастіше судді стають на бік позивачів і задовольняють їх вимогу про повернення сплаченого збору на майно, придбане вперше.

Після отримання позитивного рішення суду, Пенсійний фонд зобов’язаний буде повернути Вам витрачені кошти . Тому рекомендуємо Вам скористатися можливістю повернення вартості пенсійного збору, заручившись нашої професійної юридичною підтримкою.

Залишити коментар